Domů > Škola > Akce školy > Dračí lodě 2014

Dračí lodě 2014

3.5.2014

Závod dračích lodí - den Labe, Vaňov   2. 5.  a 3. 5. 2014

Naše škola se úspěšně zúčastnila 6. ročníku závodu dračích lodí, který se konal v areálu sportovního veslařského klubu Vaňov ve dnech 2. a 3. května 2014.

První den startovali žáci základních a středních škol. Složení školní posádky bylo z převážné části z prvních a druhých ročníků. Výsledky sportovního snažení jsou přiloženy v příloze pdf. formátu. Bohužel se ze středních škol přihlásila jen naše škola, proto organizátor závodu rozhodl o společné kategorii základních a středních škol. Naší školní posádce se nakonec podařilo se ztrátou 0,30 sekundy dosáhnout na druhé místo z celkového počtu 12 škol.

Pedagogický dozor zajišťoval Mgr. Nedvěd a Mgr. Bursíková.

Druhý den následoval hlavní závod, při kterém ale nepřálo počasí.

Bylo velmi chladno a již chyběl jen déšť. I přes omluvy několika členů původní posádky se nakonec podařilo doplnit tým z řad našich žáků, studentů a přátel školy. V tomto složení jsme se umístili překvapivě na vynikajícím 11 místě a polepšili jsme si o 3 příčky oproti minulému ročníku. V příloze v pdf. formátu lze nalézt výsledky a také přiložené fotografie účastníků.

Sportovní akce byla také pojata jako prezentace školy. Ostatní fotografie budou po zpracování umístěny na webových stránkách školy.

Vedoucí výpravy:   Josef Nedvěd, učitel TEV

Výsledky pátek