Domů > Škola > Akce školy > Fotosoutěž

Fotosoutěž

10.4.2014

Fotografické úspěchy žákyně Zuzany Hedbávné, studentky 2. ročníku VOŠZ a SŠZ

Zuzana Hedbávná, žákyně 2. ročníku Střední zdravotnické školy v Ústí nad Labem, se jako mnoho jiných mladých fotografů zapojila do celorepublikové fotografické soutěže pro mládež PHOTOCONTEST.

PHOTOBASE je nejrozsáhlejší odborný vzdělávací projekt v oblasti digitální fotografie a informačních technologií pro studenty středních škol, žáky základních škol a pedagogy celé České republiky. Probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy.

PHOTOBASE zahrnuje celorepublikovou fotografickou soutěž PHOTOCONTEST zakončenou výstavou ve Staroměstské radnici, letní školy fotografování PHOTOCAMP a sekci PHOTOED, zajišťující rozšiřující vzdělávání pedagogů základních i středních škol České republiky v oblasti digitální fotografie včetně příkladů užití ve výuce informačních a komunikačních technologií (ICT).

Zuzčiny fotografie s názvem „Navždy spojeni”,  Mariánský most” a „Štědrý den“ byly odbornou porotou vybrány do celostátního finále soutěže (s tématy Kouzlo města, Struktura, svět maličkostí a Den mého života). Konkurence zde byla veliká a v odborné porotě zasedal např. známý fotograf Adolf Zika, Zdeněk Dvořák či Herbert Slavík. Z tohoto finálového kola byli porotou vybráni vítězové každé kategorie, kteří byli vyhlášeni a oceněni 25. března 2014 v Brožíkově síni Staroměstské radnice, kde kolekce fotografií bude také až do 4. dubna vystavena.

Rozhodování bylo jistě těžké, vždyť porota vybírala ze1021 snímků od 43 autorů ze 79 škol z celé České republiky. Žákyně Zdravotnické školy v Ústí nad Labem Zuzana Hedbávná vyhrála 1. místo jak v kategorii Den mého života, tak 1. místo v kategorii Architektura a odnesla si i ocenění ABSOLUTNÍ VÍTĚZ.

Zuzana Hedbávná se se svými fotografiemi také zúčastnila 11. ročníku fotografické části soutěže DANIEL (vyhlašované NIDM ve spolupráci s Kulturním a vzdělávacím centrem Židovského muzea v Praze, Památníkem Terezín a Mezinárodním velvyslanectvím Jeruzalém – ICEJ).

Letos měli žáci fotograficky ztvárnit téma Holocaust a jeho reflexe (současné rasové problémy a problematika soužití různých etnik v ČR).

Žákyně Zuzana Hedbávná získala se svým snímkem „Davidova hvězda“ krásné 2. místo.