Domů > Škola > Akce školy > LAB ACADEMIA 2014

LAB ACADEMIA 2014

25.11.2014

LAB ACADEMIA 2014

V letošním roce jsme se již podruhé zúčastnili konference studentů oborů zdravotní a farmaceutický laborant LAB academia v Banské Bystrici.

Jedná se v podstatě o obdobu našeho STUDENTLABu na Slovensku. Letošní, již 7. ročník se konal 25. listopadu a sjeli se na něj účastníci z Bratislavy, Košic, Trenčína a nechyběly ani přednášky od studentů pořádající školy – Banské Bystrice. Obor zdravotní laborant byl tedy reprezentován všemi školami, které ho na Slovensku vyučují.

Naší školu reprezentovala Linda Vandáková, studentka LA4. Její přednášce „Syndrom lepivých destiček“ udělila porota nejvyšší počet bodů. První místo nám udělalo velkou radost, protože úroveň prezentovaných přednášek byla opravdu vysoká.

V Banské Bystrici jsme strávily pěkný den, prohlédly jsme si školu a všichni její zaměstnanci i studenti k nám byli velmi vstřícní.

Zapsala: Hana Beránková