Domů > Škola > Akce školy > Mezinárodní soutěž Lab Academia 2013

Mezinárodní soutěž Lab Academia 2013

9.12.2013
LAB ACADEMIA 2013
V letošním roce jsme se poprvé zúčastnili konference studentů oborů zdravotní a farmaceutický laborant LAB academia v Banské Bystrici.
Jedná se v podstatě o obdobu našeho STUDENTLABu na Slovensku. 3. ročník se konal 5. listopadu a sjeli se na něj účastníci z Bratislavy, Košic, Trenčína a nechyběly ani přednášky od studentů pořádající školy Banské Bystrice. Obor zdravotní laborant byl tedy reprezentován všemi školami, které ho na Slovensku vyučují.
Naší školu reprezentovala Petra Švarná, studentka oboru DZL. Její přednášce „Steroidní diabetes mellitus“ udělila porota nejvyšší počet bodů. První místo nám udělalo velkou radost, protože úroveň prezentovaných přednášek byla opravdu vysoká.
V Banské Bystrici jsme strávily pěkný den, prohlédly jsme si školu a všichni její zaměstnanci a studenti k nám byli velmi vstřícní.

Zapsala: Hana Beránková