Domů > Škola > Akce školy > Přednáška firmy Microdent z Turnova

Přednáška firmy Microdent z Turnova

20.10.2016

Dne 20. října proběhla na půdě naší školy přednáška pro studenty DZT s praktickou ukázkou CAD/CAM systému Dental Wings.

Technik Monika Sedmíková Dis., která přijela z frézovacího centra Microdent v Turnově, seznámila studenty s počítačovým navrhováním na scaneru Dental Wings. Studenti tak mohli posoudit rozdíly mezi naším scannerem 3Shape a scannerem Dental Wings. Prohlédli si také výrobky zhotovené ve frézovacím centru.

Microdent je ryze česká společnost založená roku 2010. Od té doby se věnuje informačním technologiím a jejich aplikaci v dentálním průmyslu.

Zabývá se také provozováním komplexního centra pro digitální výrobu stomatologických náhrad a zdravotních pomůcek. Pomocí nejmodernějších technologií, jako je HSC frézování, laserové sintrování, 3D tisk a laserová ablace, zhotovuje vše od korunek a můstků, přes složité práce na implantáty, až po sofistikované implantační šablony.

Miroslava Hnízdilová
odborná vyučující oboru AZT a DZT