Domů > Škola > Akce školy > Přednáška o otiskovacích hmotách

Přednáška o otiskovacích hmotách

26.11.2014

Dne 26. listopadu proběhla pro studenty AZT4A+B a DZT1 přednáška o otiskovacích hmotách.

MVDr. Michael Stiksa obchodní zástupce firmy 3M ESPE a jeho dvě kolegyně nám velice poutavě prezentovali výrobky této firmy, otiskovací hmoty, přístroje a provizorní korunky a můstky z fotokompozitu.

Jako první představil

• Polyéterové otiskovací hmoty

Polyéterové otiskovací hmoty Impregum™ Penta™ – zavedené po mnoho let a oceňované díky svým unikátním vlastnostem napomáhají otiskovací materiály Impregum zubním lékařům dosáhnout v otiskování těch nejlepších výsledků.

• A-silikonové otiskovací hmoty
  • Ručně míchatelné A-silikonové otiskovací hmoty Express™ XT

Dokonale přesné používané pro sendvičovou i korekční metodu. A-silikony řady Express™ XT od 3M ESPE jsou další generací, která pomůže dosáhnout přesnosti otisku a výsledné protetické práce.

• Přístroje

• míchací přístroj Pentamix™ 3 namíchá automaticky zcela homogenní směs ideální pro mimořádně přesné otisky

• Provizorní korunky a můstky

• Provizorní korunky Protemp™ Crown od 3M ESPE  jsou první jednočlenné, tvarovatelné, světlem tuhnoucí korunky z kompozitu.

• Retrakce

Přednáška byla velice zajímavá a studenti si osobně mohli vyzkoušet pomocí ručního i automatického mísení otisknout model pacienta. A viděli také velmi jednoduché zhotovení ochranných korunek.