Domů > Škola > Akce školy > Přednáška: Otiskovací hmoty a materiály na zhotovení provizorních můstků a korunek

19.2.2014

Dne 19. 2. 2014 se studenti DZT2, DZT3 a AZT4 zúčastnili velmi zajímavé přednášky na téma: Otiskovací hmoty a materiály na zhotovení provizorních můstků a korunek.

Za našimi studenty přijela slečna Kopelentová z Prahy – zástupce firmy 3M ESPE a studentům představila:

Polyetherové otiskovací hmoty

Otiskovací materiál 3M™ ESPE™ (Soft) Monophase, který umožní vytvářet vysoce přesné otisky.

A-silikonové otiskovací hmoty

Express™ XT od společnosti 3M ESPE - navrženou jak pro sendvičovou, tak i pro korekční techniku, kterým lékař dosáhne mimořádné přesnosti otisků.

Materiál pro provizorní náhrady

Protemp™ 4 představuje vývoj materiálů pro provizorní korunky a můstky. Využití nanotechnologií byl vytvořen a nám představen první bis-akrylický kompozit s novou generací vysoce kvalitního nanoplniva. Výsledkem je mimořádná pevnost kompoziního materiálu, pohodlná manipulace a estetika.

Studenti si mohli hmoty zpracovat, otisknout svůj chrup a seznámit se se všemi novými otiskovacími hmotami, současně si po té své otisky mohli zpracovat i materiálem Protemp. Přednáška byla poučná a všem se moc líbila.

Miroslava Hnízdilová