Domů > Škola > Akce školy > Představení na divadelní lodi Tajemství

Představení na divadelní lodi Tajemství

23.5.2014

V pátek 23. 5. se třída ZL3A zúčastnila představení Činoheráku Ústí na lodi Tajemství kotvící ve Vaňově.

Studenti před představením pracovali s textem o autorce knihy a hrdince dramatu (zde: http://zpravy.idnes.cz/autorka-svedectvi-o-zenskych-veznicich-krasna-a-inteligentni-dagmar-simkova-by-se-dozila-80-let-i1u-/zpr_archiv.aspx?c=A090522_114346_kavarna_bos) všichni jsme si vychutnali letní až prázdninovou atmosféru probouzející se lodi, s výhledem na hrad Střekov a malebné labské údolí a pak nás Nataša Gáčová svým výkonem přimrazila k lavicím. Tři různé generace reagovaly s různou intenzitou - studenti ohodnotili představení jako dobré, jejich třídní učitelka měla v závěru husí kůži, třetí generace měla oči více než vlhké...

Nataša Gáčová předvedla excelentní výkon, mimo jiné to dosvědčuje fakt, že loď plnou žáků a studentů měla celé představení úplně ve své moci, přestože jí nepomáhaly v podstatě žádné kulisy, světla či jiné technické prostředky.

Realizace Vojtěch Bárta, hraje Nataša Gáčová.

Monodrama podle autobiografické knihy Dagmar Šimkové je hereckým koncertem Nataši Gáčové. Drama o nezlomené ženě, politické vězenkyni, která byla zatčena ve svých třiadvaceti letech a v hrůzných podmínkách totalitních lágrů strávila 15 let, je vyprávěn otevřeně, citlivě, věcně, ale bez zbytečného sentimentu. Tento příběh o síle lidské důstojnosti, kterou si lze uchovat i v nelidských podmínkách, doplňuje mozaiku věnovanou  zobrazení a dokumentaci mechanismů totalitních režimů dvacátého století.

Ida Vohryzková