Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Škola > Akce školy > Preventivní program „První pomoc“

Preventivní program „První pomoc“Datum konání:
10.10.2014

Zpráva z prezentace preventivního programu „První pomoc“ ze dne 2. – 3. 4. 2014 v mateřských, základních a odborných školách s praktickým zaměřením v Drážďanech

 

V rámci projektu Ziel 3/Cíl 3 jsem se zúčastnila se studenty 2. a 3. ročníku oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář (Jana Metzová-Selčanová, Tomáš Kašubiak, Jan Trnka, Vláďa Trnka, Jiří Mooz, Martin Pícha, Vítek Štrougal) prezentace preventivního programu „První pomoc“. Byli jsme pozváni nejprve do školicího centra BSZ Gesundheit und Sozialwesen a do DAA (Deutsche Angestellte-Akademie) v Drážďanech, kde jsme budoucím vychovatelům v mateřských a základních školách předvedli náš preventivní program.

Druhý den jsme přijali pozvání do základní školy – Grundschule „An den Platanen“, kde jsme náš program postupně předvedli v jedné třetí třídě a ve dvou čtvrtých třídách.

Žáci byli rozděleni do čtyř skupin po cca 5 a u jednotlivých stanic (obvazová technika, reanimace, Egonka-anatomie, rodina Neplechových – smíš/nesmíš) se dozvídali zajímavosti z prevence úrazů, anatomie těla a základy k obvazové technice a krvácení a záchrany života.

Všem se náš preventivní program moc líbil, žáci i dospělí studenti byli nadšení. Tento pobyt má i velký přínos pro naše studenty, protože se odbourávají bariéry v komunikaci v cizím jazyce. Chtěla bych tímto poděkovat našim studentům za skvělou reprezentaci naší školy v zahraničí.

Soňa Hrubcová – velitelka týmu a pokud bylo potřeba i tlumočnice