Domů > Škola > Akce školy > Projektový den - Amnesty International

Projektový den - Amnesty International

2.6.2015
 Dne, 2. 6. 2015 proběhl ve škole projektový den, který pořádala Amnesty International, zúčastnily se třídy ZL1B a ZL2. Po loňském úspěšném projektu od Amnesty, který do školy pozvaly Mirka Bechyňová s Martou Levickou, jsem se letos s Martou do projektu zapojila já.

Akce se jmenovala Živé knihovny, tématem byla lidská práva, diskriminace, stereotypy, xenofobie a živými knihami bylo 6 lidí s nejrůznějšími životními příběhy, kteří přijeli o svém osudu vyprávět studentům. Byl tu bývalý bezdomovec, v dětství týraný, žena, která přišla do České republiky jako malá holčička z Ruska a později trpěla anorexií, muž, který překonal závislost na pervitinu atd. Program celého dne vedlo pět lektorek Amnesty international, byl velmi pěkně připravený a bohatý. Studenti byli vtaženi do tématu, aktivně se zapojili, lektorky si studenty chválily, věřím, že projektový den byl pro všechny veliký zážitek.
Mgr. Ida Vohryzková