Domů > Škola > Akce školy > Vodák 2015

Vodák 2015

8.6.2015

Zpráva z vodáckého kurzu ŠŠ.

Vodácký kurz proběhl ve dnech 8. 6. – 13. 6. 2015 opět jako každý rok na oblíbené řece Vltavě. Splutí horního toku Vltavy začalo ve Vyšším Brodu a cílem cesty byl Boršov (viz přiložená mapka trasy).

Pořádán byl pro 2. ročníky SŠ, kde většinu frekventantů kurzu tvořila třída AZT2.

První noc našeho pobytu znepříjemnila silná bouřka, která vyplavila několik stanů. Ochlazení, jež následovalo na druhý den, také dobré náladě nepřidalo. Poslední dva dny se ale počasí umoudřilo a všichni si užívali sluníčka s příjemným ochlazením v řece.

Ze zdravotních důvodů dvě účastnice kurz nedokončily a postupně odjely domu.

Žáci se v průběhu pobytu chovali ukázněně a menší nedorozumění bylo řešeno domluvou.

Kurzu se zúčastnil i pan Jan Šulc se synem, který večer u táboráku hrál na kytaru

a přispěl  tím k lepší atmosféře v průběhu chladných dní.

Kolegyně Vendulka Macková musela ošetřit několik odřenin a poslední den též spálenou pokožku některých žákyň.

Pedagogové i žáci zaznamenali zajímavé momentky z pobytu u vody, které budou uloženy

na webu v galerii naší školy a také po úpravě na chodbové nástěnce.

Poděkování patří též Petrovi Kofroňovi a Vendulce Mackové za výbornou týmovou spolupráci.

V Boršově proběhlo pasování žáků na Vltavské vodáky, kde obdrželi certifikát o absolvování kurzu.

Vedoucí kurzu: Josef Nedvěd, učitel TEV        dne 15. 6. 2015