Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Škola > Akce školy > Yes dent Jeseník - „Top student 2014“

Yes dent Jeseník - „Top student 2014“Datum konání:
19.2.2014

Týdenní pobyt ve školícím centru Yes dent Jeseník - „Top student 2014“

Pilotní projekt pro pět vybraných studentů DZT3 z Ústí nad Labem a pět studentů z Prahy

Datum a místo konání: 9. 2. – 14. 2. 2014 YES dent s.r.o.


10. 2. - 11. 2. školitel Vita - Čeněk Neruda (Praha) - Nanášení keramických hmot firmy VITA

12. 2. - 13. 2. školitel Heraus Kulzer - Jiří Taufer (Praha) - Technologie zpracování kovu, modelace dolního prvního moláru a horního prvního řezáku, lití a opracování kovu.

Asistent školitele - MUDr. Martin Slavík (Jeseník).

14. 2. školitel Petr Šimčík Dis. - přednášky laserové svařování, počítačové technologie CAD a Outsourcing – cesta k úspěchu.

Studenti:

Vacková Lucie, Vaňková Kristýna, Večeřová Karolína, Jandejsková Kateřina a Jan Plachký.

Program:

První dva dny školení nanášelo deset vybraných studentů z Ústí nad Labem a Prahy, pod odborným dohledem školitele Čeňka Nerudy, na dvě připravené konstrukce ze Zirkonium oxidu a na kovovou konstrukci keramické hmoty z materiálu Vita VM13 a VM9.

Další dva dny školení v super moderní školící laboratoři probíhalo perfektně. Konfrontace s pacientem, kterým byl Petr Šimčík - majitel školícího centra, byla velmi užitečná a poučná.

MUDr. Martin Slavík připravil studentům za jejich asistence otisky pacienta metodou dvojího míchání. Dále jim ukázal možnost zhotovení korunky přímo v ordinaci pomocí Cerec in lab a intra orální kamery včetně vyfrézování korunky.

Poté se studenty školitel Jiří Taufer velice detailně a podrobně zpracoval připravené otisky. Studenti si vyzkoušeli možnosti zhotovení děleného modelu pomocí Modelsystem 2000 a Giroformem.

Celý další den se věnovali preciznímu modelování konstrukcí, tmelení a lití. Metodou vytyčovací techniky posléze vymodelovali celolitou korunku a po odlití ji i vypracovali.

Na závěr náročného týdne studenty čekaly přednášky vedené Petrem Šimčíkem.  Podle mého mínění by mohly poznatky z přednášek pomoci studentům při nelehkém vstupu do pracovního procesu. Všechny tři přednášky byly zajímavé nejen pro studenty, ale i pro mě, protože jsme si rozšířili vědomosti z CAD technologií a přímo přednáška o 3Shape s praktickou ukázkou nám pomohla vyřešit problémy, s kterými se potýkáme na scanneru i my.

Pan Šimčík mimo náročné práce pro studenty připravil i relaxaci v podobě bruslení. Celý pobyt byl zakončen společnou večeří v režii školicího střediska Yes dent s.r.o.

Tento pilotní projekt, který jsme s panem Šimčíkem vymysleli a následně i realizovali, má nyní odstartovat každým rokem pro DZT3. Do projektu budou zahrnuty všechny školy a z každé bude, vzhledem ke kapacitě laboratoře, vybrán pouze jeden nejlepší student.

Smyslem celé akce bylo seznámení se s nejmodernějšími technologiemi v našem oboru, ale hlavně také procvičení modelace, správné anatomie a morfologie zubu. Na tyto zásady se při používání přetvarů ve školách často zapomíná. Práce s voskem je totiž nejdůležitější v našem oboru.

Na závěr bych chtěla moc poděkovat studentům za vzornou reprezentaci a za vzorné chování.

 

                                                                 Miroslava Hnízdilová odborná učitelka AZT a DZT