Domů > Škola > Akce školy > Zpráva z akce SAFETY ROAD

14.4.2014
Datum ukončení:
16.4.2014

Akce SAFETY ROAD je akce pořádaná BESIP ve spolupráci s dopravní policií. Cílovou skupinou jsou studenti středních, vyšších a vysokých škol. Jedná se o preventivní akci zaměřenou na snížení počtu dopravních nehod mladistvých. Akce byla zahájena krátkým úvodním slovem. Po té následovala prezentace 14 dopravních nehod mladistvých ve věku 18 let s tragickými následky a 4 videoklipů se stejnou tématikou. Jak kazuistiky, tak i videoklipy, byly velmi alarmující. Následně měli studenti možnost vyzkoušet si simulátory jízdy v osobním automobilu a na motorce, otočný simulátor, simulátor nárazu, simulátor požití alkoholu a lehkých drog. Součástí akce byla také soutěž přesného parkování a možnost seznámit se s vybavením zásahové jednotky policie. Rovněž zde bylo stanoviště zaměřené na poskytování první pomoci při dopravní nehodě.

Akci hodnotím jako velmi přínosnou

Účastníci: Mgr. Eva Rohanová Mgr. Hana Bažantová Mgr. Petr Kofroň

Třídy ZL 3A, 3B a DZZ 2

Studenti DZZ 2 a DZZ 3 se do akce zapojili aktivně. V rámci tohoto programu zajišťovali po všechny tři dny stanoviště s ukázkami postupu poskytnutí první pomoci v případě dopravní nehody, zajištění místa nehody a volání na záchrannou službu. Zároveň ukazovali použití Automatizovaného externího Defibrilátoru. Studenti reprezentovali školu na vysoké odborné i komunikační úrovni.

V Ústí nad Labem 16.4. 2014       Eva Rohanová

Foto z akce