Horní menu

Loading
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická Ústí nad Labem, Palachova 35, p.o.

Jing-jang course BEGO - BremenDatum konání:
23.5.2013
Přiblížil se tak dlouho očekávaný den pondělí 13.5. - odjezd patnácti studentů (a dvou pedagogů) Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické v Ústí nad Labem do německých Brém.
Taková nabídka se nedá odmítnout! Byla od mého bývalého studenta a dnes již kolegy Petra Šimčíka, který právě otevírá nové školicí středisko v Jeseníku a s firmou Bego v německých Brémách spolupracuje. Dnes tato stomatologická firma produkuje a dodává své materiály a přístroje bez mála do 100 zemí celého světa.
Pan Šimčík nám nabídl školení částečných snímatelných náhrad právě v Brémách. A tak jsme vybrali patnáct nejlepších studentů a odměnou jim byl tento kurz na skelety, který nám firma Bego i s kompletním pohoštěním poskytla zdarma.
Hned po příjezdu do hotelu jsme se ubytovali a vydali se alespoň na pár hodin objevovat krásy Brém. A bylo se na co dívat. Cestou jsem studentům vyprávěla o historii Brém a tak naše kroky směřovaly na náměstí, kde jsme našli známé bronzové sousoší „Zvířátka a Petrovští“. Staré hansovní město nás mile překvapilo.
Ale zpět k práci. V úterý ráno už plni elánu vyrážíme za novými zkušenostmi a poznatky. Velkým zážitkem byla nejen práce ve skvěle vybavených laboratořích, ale také setkání s lektorem Heikem Wollschlägerem. Bezvadně vedené školení bylo zaměřeno na přesné konstrukce skeletových náhrad – návrh, modelace, čepování a časté chyby při zhotovení.
K práci jsme dostali dva licí modely. Na horní model jsme krok po kroku modelovali, připojili licí soustavu, tmelili a samozřejmě odlévali. Důkladně jsme také zopakovali základní principy při návrhu skeletových náhrad s použitím paralelometru. Nejzajímavější pro každého studenta, včetně mě a mé kolegyně Ivany Říhové, bylo, že jsme si sami své práce odlévali v nejnovějším vakuovém licím přístroji firmy Bego, Nautilus CC Plus.
Všechny práce se úspěšně odlily a mohli jsme se vrátit k modelaci dolního skeletu. Myslím, žemodelace technikou Jing-Jang, správné použití paralelometru, druhy litých spon a jejich vyhodnocení a v neposlední řadě modelace podjazykového třmenu daly studentům hodně práce. Studenti však přijeli už dobře vybaveni z naší školy a modelování jim šlo rychle od ruky.
Třetí a zároveň poslední den jsme se dozvěděli o firmě Bego i o její historii. Prošli jsme největší frézovací středisko v Evopě, kde jsme viděli výrobu konstrukcí z kovového prachu metodou SLM (Sinter laser melting), dále frézování konstrukcí z ZrO2 – oxidu zirkonia, a také frézování kovu (CrCo). Prohlídka pokračovala přes oddělení logistiky se samočinným skladem až po oddělení výroby přístrojů a zatmelovacích hmot.
Na závěr bych chtěla za celou ústeckou zdravotnickou školu poděkovat jak panu Šimčíkovi, tak i firmě Bego, která svým školením a celkovým servisem poskytla studentům neopakovatelný zážitek na celý život. Ještě jednou díky!
 
Miroslava Hnízdilová
 
 
Jing-jang course BEGO - Bremen Jing-jang course BEGO - Bremen Jing-jang course BEGO - Bremen
Jing-jang course BEGO - Bremen Jing-jang course BEGO - Bremen Jing-jang course BEGO - Bremen
Jing-jang course BEGO - Bremen Jing-jang course BEGO - Bremen

_____________________
Kontaktní a identifikační údaje

474 778 110
sekretariat@szsvzs.cz

IČO školy: 00673358
IZO školy: 110031229
IZO ředitelství: 600019748

Datová schránka: i4h2svw

Číslo účtu: 34437411/0100 


Nabídka vzdělávacích oborů
- klikněte na obrázek
 
titulní strana 2018-2019.jpg
 
Dentální hygiena objednávky
-klikněte na obrázek

malý náhled.jpg

http://www.szsvzs.cz/index.php?oid=3968244

 

 

ZPRAVODAJ_177.jpg

fotogalerie.jpg

logo 177.jpg

Fotogalerie DM

Výběr fotografií_3_web_177.jpg

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2