Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Studenti > Aktuality pro studenty > Psychická podpora - studenti

Psychická podpora - studentiDatum konání:
10.5.2021
Datum ukončení:
30.6.2021

 

Vážení,

 

dovoluji si Vás oslovit s prvními ucelenějšími zkušenostmi pokud jde o poskytování psychické podpory studentům středních a vyšších zdravotnických škol.

Aktuálně jsme v kontaktu s některými školami v polovině krajů. Z dalších nám ředitelé, či pověření pracovníci, děkovali za nabídku, kterou zatím nevyužili.

V některých školách dle provedených zjištění nebyla potřeba, z řady jiných nás dosud nikdo nekontaktoval.

 

Naše podpůrné týmy provedly zatím podporu u stovky studentů SZŠ a VOŠ, a to dle dohody v různých podobách: online, face to face, skupinově i individuálně.

Osvědčuje se poskytnutí psychické podpory celým třídám, s nimiž pracujeme v menších skupinkách. Dosavadní reference hovoří o studentech zasažených zkušenostmi v rámci pracovního nasazení, ale i běžné praxe. Hodně hovoří o tom, že tento končící školní rok byl v mnohém náročný. V oblasti praktických zkušeností z nemocnic dominovaly prožitky spojené s umíráním a smrtí a vyšší pracovní zátěž. Časté jsou ale také potřeba zvládnout pocity zmaru, nepochopení veřejnosti (a to včetně rodinných příslušníků) vzhledem ke covidové situaci a další.

Setkáváme se vesměs s příznivě reagujícími studenty na proběhlá setkání a pozitivními reakcemi pokud jde o nabídku další podpory v budoucnu, i zájem o informační materiály, které předáváme.

 

Rádi bychom Vás ujistili, že naše týmy jsou i nadále k dispozici a do konce školního roku je možné jejich využití i v dalších školách, které o podporu pro studenty dosud nepožádaly. Prosím o předání této informace do škol ve Vašich krajích.  

 

S přáním klidných dnů

 

PhDr. Lukáš Humpl

Garant SPIS

Klinický psycholog

___________________________________________________

Národní centrum ošetřovatelství

a nelékařských zdravotnických oborů

Vinařská 6

603 00 Brno

Tel.:  +420 553 777 706

GSM: +420 720 513 162 

         +420 722 548 840

E-mail: lukas.humpl@zzsmsk.cz