Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Domov mládeže > Aktuality Domova mládeže > Provoz Domova mládeže od 23. 5. 2021

Provoz Domova mládeže od 23. 5. 2021Provoz DM od 23. 5. 2021 do 25. 5. 2021 je ve srovnání s předchozím obdobím beze změn a řídí se těmito pokyny s tím, že se ubytovaní testují již pouze jednou týdně.

Provoz DM od středy 26. 5. 2021

  1. Žáci a studenti se k ubytování neobjednávají. V případě absence je nutné tuto skutečnost oznámit předem na tel. číslo 778 706 269. Za nezletilé tak učiní zákonní zástupci.
  2. Podmínkou pro ubytování žáka či studenta v DM je absolvování antigenního testu samoodběrem na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. Testovacím prostorem je místnost 56 (vpravo vedle hlavní kanceláře vychovatelek).
  3. K testování se může dostavit žák/student pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění.
  4. V případě že žák/student odmítne test absolvovat, nebude moci využít ubytovacích služeb DM. 
  5. Testovaní nebudou ti žáci/studenti, kteří jsou v 90-ti denní lhůtě (od 1. pozitivního testu) po onemocnění koronavirem, a ti, kteří již byli očkováni oběma dávkami vakcíny proti covid-19, a od podání 2. dávky uplynulo víc jak 14 dní. Touto skutečností se musí písemně prokázat.
  6. Zařízení informuje o výsledku testování (žáka nebo studenta) příslušnou školu v rozsahu jméno, den a čas provedení a výsledek testu. Pokud je výsledek testu nezletilého žáka pozitivní, je dotyčný neprodleně umístěn do izolace a DM obratem informuje zákonného zástupce, se kterým se domluví na dalším postupu. Zletilý žák nebo student opustí zařízení bez zbytečného odkladu.
  7. Ubytovaní jsou povinni mít po celou dobu pobytu ve společných prostorách DM zakrytá ústa a nos respirátorem typu FFP2 nebo KN95.
  8. Ubytovaní jsou povinni v DM dodržovat všechna zavedená hygienická opatření (dezinfekce rukou po vstupu do budovy, větrání na pokojích, průběžná dezinfekce rukou, apod.).
  9. Přihlašování a odhlašování stravy standardně dle vnitřního řádu. 

Sledujte prosím případné změny.