Horní menu

Loading
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická Ústí nad Labem, Palachova 35, p.o.

Školní zpravodaj


JPEG.jpg 

Logo by Ing. Šárka Šťástková


Kontakt pro zasílání příspěvků:

Mgr. Hana Šťástková

email:
hana.stastkova@szsvzs.cz

 

 

Novější 1

Aktivity našich žáků mimo vyučování

Datum konání: 23. 3. 2018

 

Do Novosedlic zavítali velikáni české historie.pdf


Autor: Jiří Michal Publikováno 23. 4. 2018 14:13

Studenti prvního ročníku DZZ pomáhali na SETKÁNÍ TYFLOCENTRA v SVKUL

Datum konání: 6. 3. 2018

V úterý 6. 3. 2018 pořádala od 15 do 18 hodin Severočeská knihovna v Ústí nad Labem ve spolupráci s TyfloCentrem Ústí nad Labem akci s názvem Setkání TyfloCentra, jíž se aktivně účastnili též někteří studenti prvního ročníku oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář.


Více čtěte ve článku Mgr. Aleny Vekrbauerové.


Autor: Mgr. Alena Vekrbauerová Publikováno 31. 3. 2018 15:51

Akce našich studentek 2. ročníku DDH aneb Čistíme zoubky prázdniny - neprázdniny

Datum konání: 5. 3. 2018 - 9. 3. 2018

Akce našich studentek 2. ročníku DDH
(i o jarních prázdninách)
aneb Čistíme zoubky prázdniny – neprázdniny

 

Milí čtenáři, tentokrát si místo slov mých přečtete poděkování z „klávesnice“ těch, které byly součástí práce našich děvčat a viděly ji tak, jako ji vídávám já čili „naživo“. Jedná se o paní učitelky mateřských a základních škol.

Věřte, že stojí za to být nejen přítomni práci našich studentek, ale též číst pochvalná slova na „jejich účet“. Naše děvčata naučí čistit zuby malé děti i „zapřisáhlé odpůrce čištění“. Níže si můžete přečíst

 

Dobrý den Aleno,

dnes nás navštívila vaše děvčata Veronika Nebeská a Denisa Tauchová s přednáškou o zdraví
a správném čištění zoubků. Vaše studentky byly opět výborné. Velmi obdivuji jejich statečnost dokázat děti zaujmout a celou hodinu se jim věnovat, aniž by to byla přímo jejich specializace (
myšleno tak, že děvčata nejsou studentkami Pedagogické fakulty – doplněno autorkou článku).

Děkuji velmi a posílám ještě jednou moc pozdravů jim a Vám, Aleno, velký dík.

Marešová Svatava

přípravná třída

ZŠ a MŠ Březová, Děčín III

 

Dobrý den Aleno,

chtěla bych Vám tímto poděkovat za velice pěkné dopoledne, které mohly naše děti strávit s vaší studentkou Lenkou Škáchovou. Studentka vaší školy si na tuto akci připravila spoustu zajímavých obrázků a pomůcek, kterými děti namotivovala  k pozornému sledování.

Odměnou za jejich pozornost jim byl Lenčin dárek v podobě omalovánek.  

Děkujeme a těšíme se na naši další spolupráci.

S pozdravem   
Lenka Svobodová   
MŠ Na Kopečku
Bohosudovská 111,
Teplice – Sobědruhy
415 10

 

Dobrý den,

posílám informace ze školky. Motivovala a instruovala jsem všechny děti (po 2 skupinkách), jak jsme byly domluvené.

První skupinka: Začala jsem v 8 hod s „předškoláčky.“

Byla jsem s nimi sama, v tělocvičně bez dozoru a dětičky byly úžasné. Jako první bylo vzájemné představení. Každý z nás, včetně mne, řekl, co má rád a nakonec se děti dozvěděly, co je to dentální hygiena a co dělá hygienistka.

Popsala jsem společně s dětmi, z čeho se zub skládá. Následovalo povídání o kazu, o tom, co ho způsobuje, a hra o výživě formou přiřazování obrázků ke zdravému a zkaženému zoubku. 

Dětem jsem uprostřed našeho povídání zahrála pohádku s „plyšáky“. Účelem pohádky bylo předat dětem informaci o důležitosti pravidelných návštěv u zubního lékaře a o pravidelnosti čištění zoubků. Následovalo povídání o rozdílech mezi zuby dětskými a dospělými.

Děti jsem naučila básničku o čištění a k ní taneček s kartáčkem. Před čištěním zoubků bylo ještě povídání o kartáčku a o tom, jak má správný kartáček vypadat a kdy ho máme měnit.

...úplný závěr – no přece – společné čištění zoubků, tou „nej technikou sluníček“…

 

Druhá skupinka: S malinkými dětmi – 3 roky to bylo o trošku náročnější.

Zvolila jsem metodu pohádkovou a „povídací“ formou. Stavbu zoubku děti pochopily, povídaly jsme si
i o tom, co je pro zoubky zdravé a co ne. Pak už následovala mnou hraná pohádka a dětičky čistily zoubky našemu „plyšákovi“.

Vzhledem k věku dětí jsem celé své povídání přizpůsobila schopnosti dětiček a časovému úseku jejich soustředění.

Přeji Vám hezký den, Lenka Škáchová

Autor: Mgr. Alena Vekrbauerová

Editor: Mgr. Hana Šťástková

 

DSCN4486.JPG 

 


Autor: Mgr. Alena Vekrbauerová Publikováno 18. 3. 2018 20:45

Okresní pohár ve florbalu dívek středních škol Ústí nad Labem

Datum konání: 2. 3. 2018

Okresní pohár ve florbalu dívek středních škol Ústí nad Labem

 

Dne 2. března 2018 vybojovalo družstvo našich florbalistek na okresním poháru středních škol v Ústí nad Labem 1. místo.

Několik dívek bohužel nedorazilo, a tak naše žákyně musely hrát, oproti jiným týmům, téměř bez „střídání“. To bylo znatelné na jejich únavě v zápasech odehrávajících se na konci turnaje. I přes tuto nemalou překážku dovedly naše žákyně obhájit titul z minulého roku
a s rozdílem jednoho gólu se nakonec umístily na prvním místě.

Nelze než konstatovat, že děvčata, která hrála s neuvěřitelným zápalem, vyhrála především pomocí své houževnatosti, jíž dopomohlo takříkajíc trochu sportovního štěstí. Díky tomu si zajistila postup na krajské finále, které se bude konat 20. března 2018 v Teplicích.

 

Autor: Mgr. Josef Nedvěd
Editor: Mgr. Hana Šťástková

 

Florbal dívek 


Autor: Mgr. Josef Nedvěd Publikováno 18. 3. 2018 19:20

Olympijské hry očima žákyně Věry Zemanové

Datum konání: 16. 2. 2018

Olympijské hry

 

Konaly se Olympijské hry 2016 v Rio de Janeiru a já věděla, že příští Olympiády se zúčastním. Vycházející slunce osvětlovalo ohromnou sochu Ježíše Krista, který se tyčí nad turistickou oblastí Ria. Dokonalý dojem rušilo jen cvakání fotoaparátů a občasný záblesk. Nikdo nemluvil, všichni jen užasle pozorovali výjev, který všem bral dech. Přestože jsem jela do Ria jen jako divák, můj cíl do budoucna jsem viděla jasněji než kdykoliv předtím.                                                              

S návratem domů a mohutnými oslavami zlaté medaile mého kolegy Lukáše Krpálka, jsem si začala krůček po krůčku plnit svůj sen o olympijské účasti. Tréninky jsou náročné, ale „velké holky nepláčou". Moje sparing partnerka Míša Kulíková mě „hecuje“. Pot mi stéká do očí. Normálně bych cítila, jak mě z toho oči pálí, ale kvůli intenzivní bolesti na stehnech koukám skrz slaný pot bez problému, jako by to byl hojivý balzám. Míša mi visí na zádech. Ještě dvakrát přeběhnout přes žíněnku, lehnout a znova vstát. „Pojď Věruš, to dáš!“ křičí mi do ucha. Nechápu proč ani v nejmenším mě nenapadlo „to nedat“.

Když konečně dobíhám do cíle, shodím ze sebe Míšu, lehnu na zem a zhluboka dýchám. Náhle mě po rameni poplácá ohromná „pracka“ mého trenéra Venci Prokeše. „Dobrá práce Věrko, takže za minutu jdeš znova." Tak to jde dál a dál. Se začátkem olympijské kvalifikace jsou tréninky sice kratší, ale o to intenzivnější.                                                                                            

Grand Slam v Paříži, Sumia Dorjsuren se ve finále klátí pod mým Ouchi Gari a s hlasitým vzdychem dopadá na záda. Grand slam v Baku, stojím na nejvyšším stupínku a podávám si ruku s Chuanem Karlosem Barrkossem, který mi předává zlatou medaili.

Pochoduji po obvodu obřího stadionu, mávám českou vlaječkou a slyším hlasatele, jak představuje na olympijském stadionu českou výpravu. Nastupuji na žíněnku, koukám přes žíněnku na svoji soupeřku. „Tokio, tak jsem tady. Ukaž, co umíš." Ruce se mi chvějí, jsem natěšená jako nikdy. Najednou ticho, koukám do nově vymalovaného stropu mého pokoje. NE! Byl to jen sen, ale jednou...

 

Autor: Věra Zemanová, ZA 4. A (upraveno dle PČP)

 


Autor: Věra Zemanová (ZA 4. A) Publikováno 25. 2. 2018 16:56

Přednáška na téma Artikulátory a obličejové oblouky

Datum konání: 15. 2. 2018

Přednáška p. Michala Koudelky

Dne 15. února 2018 proběhla na naší škole poutavá odborná přednáška pro AZT 3. A a AZT 3. B na téma „Artikulátory a obličejový oblouk“.

Opět jsme u nás ve škole přivítali pana Michala Koudelku z firmy W&H ve spolupráci s firmou KAVO (výrobce artikulátorů), který tentokrát referoval o problematice celkových náhrad, registrace čelistních vztahů a práce s obličejovým obloukem.

Přednáška se setkala s kladným ohlasem všech žáků, o čemž mj. svědčí též příspěvek žákyně z AZT 3. B Kamily Vošvrdové (viz níže). Panu Michalu Koudelkovi patří velké poděkování, neboť pro naše žáky, popř. studenty, již  čtvrtým rokem pro naše studenty tyto přednášky připravuje. 

 Autor: Miroslava Hnízdilová

 

Přednáška na téma Artikulátory a obličejové oblouky

Jak nejspíše titulek odhaluje, přednáška pana Michala Koudelky byla určena spíše pro odborníky. Ano, i tak bychom mohly nazývat žáky 3. ročníků oboru Asistent zubního technika. Snad každý student, který seděl a poslouchal pana Koudelku, poznal, že je vysoce kvalifikovaný odborník a rozhodně svému řemeslu rozumí.

Nebyla to jen obyčejná přednáška, u které polovina posluchačů spí, a to jen díky spoustě nových informací a vtipnému přednesu. Tím si pan Koudelka získal pozornost obou tříd 3. ročníku Asistenta zubního technika. Své stávající znalosti jsme vylepšili a obohatily jsme se o informace nové. Pevně věřím, že tyto získané informace plně využijeme ve škole, na souvislé praxi i v budoucím zaměstnání.

Jménem tříd AZT 3. A a AZT 3. B bych chtěla poděkovat za pěknou přednášku. Těšíme se opět na další.  

Autor: Kamila Vošvrdová, AZT 3. B (upraveno dle PČP)

 

přednáška

Editor: Mgr. Hana Šťástková 


Autor: Miroslava Hnízdilová, Kamila Vošvrdová Publikováno 25. 2. 2018 18:33

Okresní kolo ve florbalu

Datum konání: 6. 2. 2018

Okresní kolo ve florbalu

 

Dne 6. 2. 2018 se naše škola VOŠZ a SŠZ v Ústí nad Labem zúčastnila okresního kola ve florbalu, které se konalo na SPŠ Výstupní 2. Naše družstvo bylo vylosováno do skupiny A, kam také patřily školy SPŠ Resslova, OA Pařížská a Gymnázium Jateční. Chlapci čelili výborným a těžkým soupeřům, se kterými jsme patřičně drželi krok. V prvním zápase chlapci porazili SPŠ Resslova 4:3, což byl veliký úspěch. Další zápas s Gymnáziem Jateční jsme dokonce vedli po prvním poločase, avšak v druhém poločase chlapci usnuli na vavřínech a prohráli. V dalším zápase se toto zklamání projevilo, když nás soupeř zaskočil rychlými góly v prvních pár minutách zápasu. Chlapci se však nevzdali a bojovali až do konce utkání, dokonce vstřelili 2 góly, avšak na vyrovnání to už bohužel nestačilo.

Celkově jsme skončili ve 3. skupině ze 4 družstev, a tudíž jsme nepostoupili do finále. Musím zdůraznit, že ačkoliv chlapci nebyli sehraní a neměli čas na patřičný a adekvátní trénink a přípravu, hodnotím jejich výkon velice kladně, jelikož s každým týmem, s nímž chlapci hráli, drželi krok. Zápasy tak byly vyrovnané.

Konkrétně musím pochválit a vyzdvihnout výkony hráčů: Freiberg Jan, Moucha Jakub, Gottfried Pavel, Srnka Filip, Pucarevič Adam. Tito hráči patřili mezi tahouny zápasů a dali soupeři většinu gólů.

Myslím si, že s patřičnou přípravou mají naši chlapci příští rok velikou šanci překvapit ostatní školy a umístit se na lepším místě.

 

Autor: Bc. Miroslav Rous


Autor: Bc. Miroslav Rous Publikováno 17. 2. 2018 19:30

Instruktáž v první pomoci na ZŠ Libouchec

Datum konání: 1. 2. 2018

Instruktáž v první pomoci na ZŠ Libouchec


Dne 1. února 2018 uskutečnili studenti 3. ročníku oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář instruktáž v první pomoci pro žáky druhého stupně základní školy v Libouchci.


Studenti si připravili celkem tři stanoviště. Na prvním vysvětlovali dětem, jak to probíhá, když se volá na tísňovou linku a jaké informace jsou pro záchranáře důležité, aby dorazili na místo události co nejdříve. Na druhém stanovišti se žáci učili základy obvazové techniky a zástavu krvácení a na třetím stanovišti si všichni žáci na modelu vyzkoušeli nepřímou srdeční masáž.


Studenti naší školy zvládají takovéto akce naprosto profesionálně. Umí děti motivovat i zaujmout a sami mají dobrý pocit z kvalitně odvedené práce, která je navíc nesmírně užitečná. Musíme konstatovat, že i pro žáky základních škol se jeví tyto akce nejen jako přínosné, ale i zajímavé a zábavné, což je dáno mj. tím, že určitými rysy navazují na Komenského zásadu „škola hrou“.


Autor: Mgr. Eva Rohanová

Instruktáž první pomoci na ZŠ V Libouchci


Autor: Mgr. Eva Rohanová Publikováno 17. 2. 2018 18:53

Školní kolo Psychologické olympiády v roce 2018

Datum konání: 31. 1. 2018

Téma letošního ročníku Psychologické olympiády patřilo pro většinu z nás poněkud svízelné otázce „Kam kráčíme?“. Dozvěděli jsme se, že většina účastníků "kráčela" v dětství za svým snem stát se kosmonautem nebo princeznou...

 

Přečtěte si, kam kráčí naši žáci dnes.


Autor: Mgr. Alena Vekrbauerová Publikováno 8. 2. 2018 15:02

Víte, co je Ústecký Dent?

Datum konání: 16. 1. 2018 - 17. 1. 2018

Chcete se dozvědět více o Ústeckém Dentu? 

Přečtěte si článek Mgr. Břetislava Matyáše.ÚSTECKÝ DENT (2018).pdf

 

_MG_9390net ..jpg

Fotogalerie (Ústecký Dent)


Autor: Mgr. Břetislav Matyáš Publikováno 31. 1. 2018 20:39

Novější 1

_____________________
Kontaktní a identifikační údaje

474 778 110
sekretariat@szsvzs.cz

IČO školy: 00673358
IZO školy: 110031229
IZO ředitelství: 600019748

Datová schránka: i4h2svw

Číslo účtu: 34437411/0100 


Nabídka vzdělávacích oborů
- klikněte na obrázek
 
titulní strana 2018-2019.jpg
 
Dentální hygiena objednávky
-klikněte na obrázek

malý náhled.jpg

http://www.szsvzs.cz/index.php?oid=3968244

školní zpravodaj_177.jpg

fotogalerie.jpg

logo 177.jpg

Fotogalerie DM

Výběr fotografií_3_web_177.jpg

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3