Horní menu

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická Ústí nad Labem, Palachova 35, p.o.

Fulltextové vyhledávání

Školní zpravodaj


Každý z nás má šanci být v něčem jedinečný

Školní zpravodaj

Olympijské hry očima žákyně Věry Zemanové

Datum konání: 16. 2. 2018

Olympijské hry

 

Konaly se Olympijské hry 2016 v Rio de Janeiru a já věděla, že příští Olympiády se zúčastním. Vycházející slunce osvětlovalo ohromnou sochu Ježíše Krista, který se tyčí nad turistickou oblastí Ria. Dokonalý dojem rušilo jen cvakání fotoaparátů a občasný záblesk. Nikdo nemluvil, všichni jen užasle pozorovali výjev, který všem bral dech. Přestože jsem jela do Ria jen jako divák, můj cíl do budoucna jsem viděla jasněji než kdykoliv předtím.                                                              

S návratem domů a mohutnými oslavami zlaté medaile mého kolegy Lukáše Krpálka, jsem si začala krůček po krůčku plnit svůj sen o olympijské účasti. Tréninky jsou náročné, ale „velké holky nepláčou". Moje sparing partnerka Míša Kulíková mě „hecuje“. Pot mi stéká do očí. Normálně bych cítila, jak mě z toho oči pálí, ale kvůli intenzivní bolesti na stehnech koukám skrz slaný pot bez problému, jako by to byl hojivý balzám. Míša mi visí na zádech. Ještě dvakrát přeběhnout přes žíněnku, lehnout a znova vstát. „Pojď Věruš, to dáš!“ křičí mi do ucha. Nechápu proč ani v nejmenším mě nenapadlo „to nedat“.

Když konečně dobíhám do cíle, shodím ze sebe Míšu, lehnu na zem a zhluboka dýchám. Náhle mě po rameni poplácá ohromná „pracka“ mého trenéra Venci Prokeše. „Dobrá práce Věrko, takže za minutu jdeš znova." Tak to jde dál a dál. Se začátkem olympijské kvalifikace jsou tréninky sice kratší, ale o to intenzivnější.                                                                                            

Grand Slam v Paříži, Sumia Dorjsuren se ve finále klátí pod mým Ouchi Gari a s hlasitým vzdychem dopadá na záda. Grand slam v Baku, stojím na nejvyšším stupínku a podávám si ruku s Chuanem Karlosem Barrkossem, který mi předává zlatou medaili.

Pochoduji po obvodu obřího stadionu, mávám českou vlaječkou a slyším hlasatele, jak představuje na olympijském stadionu českou výpravu. Nastupuji na žíněnku, koukám přes žíněnku na svoji soupeřku. „Tokio, tak jsem tady. Ukaž, co umíš." Ruce se mi chvějí, jsem natěšená jako nikdy. Najednou ticho, koukám do nově vymalovaného stropu mého pokoje. NE! Byl to jen sen, ale jednou...

 

Autor: Věra Zemanová, ZA 4. A (upraveno dle PČP)

 


Autor: Věra Zemanová (ZA 4. A) Publikováno 25. 2. 2018 16:56

Přednáška na téma Artikulátory a obličejové oblouky

Datum konání: 15. 2. 2018

Přednáška p. Michala Koudelky

Dne 15. února 2018 proběhla na naší škole poutavá odborná přednáška pro AZT 3. A a AZT 3. B na téma „Artikulátory a obličejový oblouk“.

Opět jsme u nás ve škole přivítali pana Michala Koudelku z firmy W&H ve spolupráci s firmou KAVO (výrobce artikulátorů), který tentokrát referoval o problematice celkových náhrad, registrace čelistních vztahů a práce s obličejovým obloukem.

Přednáška se setkala s kladným ohlasem všech žáků, o čemž mj. svědčí též příspěvek žákyně z AZT 3. B Kamily Vošvrdové (viz níže). Panu Michalu Koudelkovi patří velké poděkování, neboť pro naše žáky, popř. studenty, již  čtvrtým rokem pro naše studenty tyto přednášky připravuje. 

 Autor: Miroslava Hnízdilová

 

Přednáška na téma Artikulátory a obličejové oblouky

Jak nejspíše titulek odhaluje, přednáška pana Michala Koudelky byla určena spíše pro odborníky. Ano, i tak bychom mohly nazývat žáky 3. ročníků oboru Asistent zubního technika. Snad každý student, který seděl a poslouchal pana Koudelku, poznal, že je vysoce kvalifikovaný odborník a rozhodně svému řemeslu rozumí.

Nebyla to jen obyčejná přednáška, u které polovina posluchačů spí, a to jen díky spoustě nových informací a vtipnému přednesu. Tím si pan Koudelka získal pozornost obou tříd 3. ročníku Asistenta zubního technika. Své stávající znalosti jsme vylepšili a obohatily jsme se o informace nové. Pevně věřím, že tyto získané informace plně využijeme ve škole, na souvislé praxi i v budoucím zaměstnání.

Jménem tříd AZT 3. A a AZT 3. B bych chtěla poděkovat za pěknou přednášku. Těšíme se opět na další.  

Autor: Kamila Vošvrdová, AZT 3. B (upraveno dle PČP)

 

přednáška

Editor: Mgr. Hana Šťástková 


Autor: Miroslava Hnízdilová, Kamila Vošvrdová Publikováno 25. 2. 2018 18:33

Okresní kolo ve florbalu

Datum konání: 6. 2. 2018

Okresní kolo ve florbalu

 

Dne 6. 2. 2018 se naše škola VOŠZ a SŠZ v Ústí nad Labem zúčastnila okresního kola ve florbalu, které se konalo na SPŠ Výstupní 2. Naše družstvo bylo vylosováno do skupiny A, kam také patřily školy SPŠ Resslova, OA Pařížská a Gymnázium Jateční. Chlapci čelili výborným a těžkým soupeřům, se kterými jsme patřičně drželi krok. V prvním zápase chlapci porazili SPŠ Resslova 4:3, což byl veliký úspěch. Další zápas s Gymnáziem Jateční jsme dokonce vedli po prvním poločase, avšak v druhém poločase chlapci usnuli na vavřínech a prohráli. V dalším zápase se toto zklamání projevilo, když nás soupeř zaskočil rychlými góly v prvních pár minutách zápasu. Chlapci se však nevzdali a bojovali až do konce utkání, dokonce vstřelili 2 góly, avšak na vyrovnání to už bohužel nestačilo.

Celkově jsme skončili ve 3. skupině ze 4 družstev, a tudíž jsme nepostoupili do finále. Musím zdůraznit, že ačkoliv chlapci nebyli sehraní a neměli čas na patřičný a adekvátní trénink a přípravu, hodnotím jejich výkon velice kladně, jelikož s každým týmem, s nímž chlapci hráli, drželi krok. Zápasy tak byly vyrovnané.

Konkrétně musím pochválit a vyzdvihnout výkony hráčů: Freiberg Jan, Moucha Jakub, Gottfried Pavel, Srnka Filip, Pucarevič Adam. Tito hráči patřili mezi tahouny zápasů a dali soupeři většinu gólů.

Myslím si, že s patřičnou přípravou mají naši chlapci příští rok velikou šanci překvapit ostatní školy a umístit se na lepším místě.

 

Autor: Bc. Miroslav Rous


Autor: Bc. Miroslav Rous Publikováno 17. 2. 2018 19:30

Instruktáž v první pomoci na ZŠ Libouchec

Datum konání: 1. 2. 2018

Instruktáž v první pomoci na ZŠ Libouchec


Dne 1. února 2018 uskutečnili studenti 3. ročníku oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář instruktáž v první pomoci pro žáky druhého stupně základní školy v Libouchci.


Studenti si připravili celkem tři stanoviště. Na prvním vysvětlovali dětem, jak to probíhá, když se volá na tísňovou linku a jaké informace jsou pro záchranáře důležité, aby dorazili na místo události co nejdříve. Na druhém stanovišti se žáci učili základy obvazové techniky a zástavu krvácení a na třetím stanovišti si všichni žáci na modelu vyzkoušeli nepřímou srdeční masáž.


Studenti naší školy zvládají takovéto akce naprosto profesionálně. Umí děti motivovat i zaujmout a sami mají dobrý pocit z kvalitně odvedené práce, která je navíc nesmírně užitečná. Musíme konstatovat, že i pro žáky základních škol se jeví tyto akce nejen jako přínosné, ale i zajímavé a zábavné, což je dáno mj. tím, že určitými rysy navazují na Komenského zásadu „škola hrou“.


Autor: Mgr. Eva Rohanová

Instruktáž první pomoci na ZŠ V Libouchci


Autor: Mgr. Eva Rohanová Publikováno 17. 2. 2018 18:53

Školní kolo Psychologické olympiády v roce 2018

Datum konání: 31. 1. 2018

Téma letošního ročníku Psychologické olympiády patřilo pro většinu z nás poněkud svízelné otázce „Kam kráčíme?“. Dozvěděli jsme se, že většina účastníků "kráčela" v dětství za svým snem stát se kosmonautem nebo princeznou...

 

Přečtěte si, kam kráčí naši žáci dnes.


Autor: Mgr. Alena Vekrbauerová Publikováno 8. 2. 2018 15:02

Víte, co je Ústecký Dent?

Datum konání: 16. 1. 2018 - 17. 1. 2018

Chcete se dozvědět více o Ústeckém Dentu? 

Přečtěte si článek Mgr. Břetislava Matyáše.ÚSTECKÝ DENT (2018).pdf

 

_MG_9390net ..jpg

Fotogalerie (Ústecký Dent)


Autor: Mgr. Břetislav Matyáš Publikováno 31. 1. 2018 20:39

Lyžařský kurz doprovázely skvělé sněhové podmínky

Datum konání: 14. 1. 2018 - 19. 1. 2018

 

Proběhl náš tradiční školní lyžařský kurz.
I díky výborným sněhovým podmínkám vládla všeobecná spokojenost.
Krušné hory jsou krásné.

Více si přečtěte v našem příspěvku.

Článek


Autor: Mgr. Hana Šťástková Publikováno 27. 1. 2018 11:05

„Mikulášský bazárek“ letos zaznamenal nebývalý úspěch

Datum konání: 5. 12. 2017

 

Každoroční školní charitativní akce byla i letos úspěšná. 

Více informací v článku Mgr. Hany Šťástkové

Fotografie

foto 740.jpg


Autor: Mgr. Hana Šťástková Publikováno 21. 1. 2018 18:58

STUDENTLAB již po jednadvacáté

Datum konání: 9. 11. 2017

 

 V tomto školním roce se konal již 21. ročník žákovské, resp. studentské, konference STUDENTLAB.

Více čtěte v příspěvku Mgr. Lenky Slapničkové.

 

 STUDENTLAB již po jednadvacáté

 

Fotogalerie


Autor: Mgr. Lenka Slapničková Publikováno 3. 2. 2018 19:17

Účast studentů DZZ na akci „SAFETY DEN“ v pivovaru Velké Březno

Účast studentů DZZ na akci „SAFETY DEN“ v pivovaru Velké Březno

Studenti 1. ročníku oboru DZZ byli přizváni ke spolupráci při zajištění školení první pomoci zaměstnanců pivovaru ve Velkém Březně. Jejich úkolem bylo předat informace o správném postupu ošetření osob zraněných následkem výbuchu kotle. Tři studenti byli v roli poraněných, dva potom v roli lektorů. Figuranti hráli své role velmi přesvědčivě, což všichni účastníci ocenili.

Zaměstnanci si nejprve vyzkoušeli zraněné ošetřit a transportovat mimo místo události a následně pak lektoři ukázali správný postup a vysvětlili jeho opodstatnění.

Akce se líbila jak účastníkům, tak studentům.

 

DSCN4144.JPG


Autor: Mgr. Eva Rohanová Publikováno 3. 5. 2018 12:49


_____________________
Kontaktní
a identifikační údaje

474 778 110
sekretariat@szsvzs.cz

IČO školy: 00673358
IZO školy: 110031229
IZO ředitelství: 600019748

Datová schránka: i4h2svw

Číslo účtu: 34437411/0100 


Nabídka vzdělávacích oborů
Obory VOŠ
 
(klikněte na obrázek)
 brožura úvodní strana na web_175.jpg
 
 
Dentální hygiena objednávky
(klikněte na obrázek)

malý náhled.jpg

spirála_6_modrá žlutá_451.jpg

http://www.szsvzs.cz/index.php?oid=3968244

 

 

ZPRAVODAJ_177.jpg

fotogalerie.jpg

logo 177.jpg

Fotogalerie DM

Výběr fotografií_3_web_177.jpg

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2
Společné cvičení s Policií ČR
3 4
Bazárek 2019
5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Rozpočet a střednědobý výhled