Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > 3. místo Kristýny Švecové v celostátní ošetřovatelské soutěži

3. místo Kristýny Švecové v celostátní ošetřovatelské soutěžiDatum konání:
21.3.2019

 21. března 2019 jsme se zúčastnily celostátní soutěže rehabilitačního ošetřovatelství, které se konalo ve Střední zdravotnické škole, ulice Ruská, Praha 10. Přítomno bylo celkem 16 zdravotnických škol. Za nás soutěžila žákyně 4. ročníku oboru zdravotnický asistent Kristýna Švecová. Doprovod zajišťovaly žákyně Klára Kettnerová a Karolína Pourová.

Soutěž byla rozdělena na dvě části. V teoretické Kristýna přednesla připravenou prezentaci na téma Kinestetika. Poté hodnotící komise vznášela dotazy. V praktické si Kristýna vylosovala úkol formou kazuistiky u geriatrického pacienta. Na základě ní pak stanovila aktuální a potencionální ošetřovatelské problémy. Posléze prakticky provedla masáž zad a napolohovala klientku do polohy na pravém boku. Na závěr zdůvodnila provedené ošetřovatelské činnosti a uvedla predilekční místa vzniku dekubitů v poloze na zádech. Musím vyzdvihnout výkon figurantky, který byl věrný skutečnosti.

Organizace soutěže byla na vysoké úrovni, vládla přátelská a vstřícná atmosféra. Po celou dobu bylo
k dispozici i výborné občerstvení.

S vyhlášením výsledků přišla velká radost, protože se Kristýna Švecová umístila na vynikajícím
3. místě. Všichni soutěžící byli obdarováni drobnostmi. První tři ocenění dostali navíc ještě hodinky na uniformu a dárkové poukazy.

 

Srdečně gratulujeme!

 

Mgr. Valéria Šrejberová 
odborná vyučující