Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Celostátní odborná konference zdravotních laborantů byla i letos úspěšná

Celostátní odborná konference zdravotních laborantů byla i letos úspěšnáDatum konání:
14.11.2018
Datum ukončení:
15.11.2018

 

22. ročník této prestižní mezinárodní akce byl i letos úspěšný. Setkal se s velkým zájmem široké odborné veřejnosti. Na konferenci přijalo pozvání 350 hostů. Mezi nimi byli zástupci laborantů, specialistů ve zdravotnictví, odborných pedagogů, žáků a studentů oboru Laboratorní asistent a Diplomovaný zdravotní laborant. Kromě zástupců z České republiky se konference zúčastnili i žáci a studenti ze slovenských zdravotnických škol.

Účastníky přivítala ředitelka školy PhDr. Miroslava Zoubková.

Program tvořili žákovské a studentské přednášky. Tématické rámce souvisely s praxí zdravotních laborantů a laboratorních asistentů.

Prezentace hodnotili odborníci z klinických laboratoří, pod vedením primáře Jana Špičky, který je přednostou Ústavu laboratorní diagnostiky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Svoji porotu měli i žáci a studenti.

Kvalita příspěvků byla vyrovnaná. Je patrné, že jejich přípravě byla věnována spousta času. 

Na základě počtu získaných bodů byly následně vyhodnoceny tři nejlepší prezentace. 

První místo získala žákyně Střední zdravotnické školy v Bratislavě. Ve své přednášce se zabývala tématem „Koloidné striebro verzus antibakteriálne liečivá“. Druhé místo patří žákyni z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Praze, Alšovo nábřeží, která uspěla s přednáškou „Číhá na nás v MHD nebezpečí?". Třetím místem byl oceněn žák ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Brně, Merhautova. Ve své práci se zabýval tématem „Metody zpracování cytobloků FN Brno“.

Je potěšující, že úroveň prezentací má stabilně vzrůstající tendenci. 

Velké poděkování patří specialistům z praxe, kteří byli ochotni se podělit o své cenné zkušenosti s ostatními.

Se všemi se těšíme opět nashledanou.

 

Mgr. Lenka Slapničková

 

Fotografická reportáž

_MG_0779ok_750.jpg