Domů > Škola > Akce školy > Školení zubních techniků

Školení zubních techniků

19.10.2020

1. října 2020 jsme absolvovali s mou třídou DZT2 školení na presovanou keramiku Celtra press od firmy Dentsply Sirona. Školitelé byli zubní technici pan Karel Pletka a Martin Štokr, oba z Prahy.  Celkem se zúčastnilo 12 studentů. Po zatmelení modelu korunky až po finální vypresovaný produkt se práce zdařila.

9. října 2020 přijal naše pozvání k návštěvě školy pan Čeněk Neruda z firmy Vita. Studenti DZT3 měli připravené kapny frézované v laboratoři Schütz dental  DEkteré si sami navrhli na školním scaneru 3 Shape. Pod odborným vedením pánů Nerudy a Nového (firma Interdent) nanášeli keramiku VM9. Workshop byl zakončen předáním certifikátů.

Obě setkání probíhala za velmi složitých hygienických podmínek. I přes to se vše podařilo úspěšně zvládnout.
Doufejme, že příští rok bude setkání i práce příjemnější.

Miroslava Hnízdilová
odborná učitelka AZT a DZT