Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Domov mládeže > Informace o Domově mládeže

Informace o Domově mládeže

Úvodní informace

Domov mládeže je situován v ulici Kapitána Jaroše 622/14, kterou naleznete v klidné ústecké čtvrti Bukov. Klientelu našeho zařízení tvoří především žáci a studenti VOŠZ a SŠZ, avšak vzhledem k příznivé ceně a lokalitě využívají našich služeb také žáci z jiných ústeckých středních škol a studenti UJEP. Ubytování poskytujeme ve dvoulůžkových (pokud to kapacita umožňuje) a třílůžkových pokojích.

Velkou výhodou domova mládeže je jeho snadná dostupnost: zastávka MHD se nachází cca 50 m od zařízení. Dostanete se k nám spoji MHD číslo 76 a 84 (zastávka Kpt. Jaroše). Žákům a studentům pak trvá cesta do školy zpravidla okolo 15 minut.

Vedle služeb ubytovacích mohou klienti našeho zařízení využívat také výdejnu jídla, která se nachází v suterénních prostorách Domova, klubovny, studovny a sportoviště. Nabízíme dvě hlavní jídla denně - snídani, teplou večeři - a svačinu do školy. V pátek dostávají strávníci odjezdový balíček na cestu. Většina studentů jistě ocení možnost bezplatného internetového připojení prostřednictvím sítě Wi-Fi. Pro studenty VOŠZ a UJEP nabízíme možnost nadstandardního ubytování na jednolůžkovém pokoji. (V současné době to z kapacitních důvodů není možné)

Pokoj 2

Vzdělávání a volný čas

Výchovně-vzdělávací činnost v domově mládeže je zajištěna kvalifikovaným pedagogickým personálem, který tvoří zástupce ředitele školy pro DM, 5 vychovatelek a 3 asistentky pedagoga. Ti dohlížejí na dodržování vnitřního řádu DM, kontrolují přípravu žáků do školy, poskytují jim doučování z němčiny, psychologie, českého jazyka a odborných předmětů.  V rámci pravidelných kurzů a kroužků je vedou k zájmové činnosti.

V této souvislosti konstatujme, že ubytovaní s oblibou využívají zejména prostor určených ke sportování – posilovnu, malou tělocvičnu a venkovní hřiště. Dále mají žáci k dispozici také učebny s počítači, klubovny , místnost s kulečníkovým stolem, kvalitně vybavenou knihovnu či výtvarné dílny. Z aktivit, jež jsou realizovány mimo areál domova mládeže, zmiňme například pravidelné sportování ve školních tělocvičnách (Palachova a Moskevská), plavání v Městských lázních v Ústí nad Labem či pravidelné návštěvy kulturních představení.

Dokumenty DM

Všechny důležité dokumenty Domova mládeže, včetně vnitřního řádu, přihlášky a odhlášky, naleznete zde.

Kde nás najdete

 Kde nás najdete