Domů > Škola > Akce školy > Soutěž Mladý záchranář

Soutěž Mladý záchranář

16.5.2023

Po tříleté „covidové“ přestávce se opět konala soutěž „Mladý záchranář“ pořádaná HZS Ústí nad Labem.  Naším úkolem bylo zajistit stanoviště se zástavou masivního krvácení a hodnotit jednotlivé týmy při poskytování první pomoci. Další stanoviště zajišťovala ZZS Ústeckého kraje, HZS a Městská policie. Týmů bylo celkem 13. Šlo o žáky druhého stupně základních škol z Ústí nad Labem a okolí.

Soutěž proběhla bez problémů. Maskování na našem stanovišti bylo velmi autentické. Žáci asistovali jako figuranti a rovněž hodnotili výkony soutěžících. Velice oceňuji, jak dobře dokázali komentovat předvedené výkony soutěžících. Nikdy druhé nezapomněli pochválit za to, co se povedlo, a chyby vytýkali velmi mírně. Vždy poskytli  žákům zpětnou vazbu a vysvětlili, jak se zástava krvácení a volání na záchranku správně provádí.

Účastníci:

Natálie Novotná (PS 1A)

Tereza Pácalová (ZL 1B)

Natálie Varcalová (ZL 1B)

Mirek Láznička (ZL 2B)