Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Škola v médiích > Žáci zdravotnické školy se o pacienty starají v nových uniformách

Žáci zdravotnické školy se o pacienty starají v nových uniformáchDatum konání:
2.3.2022

 

Žáci a žákyně Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické v Ústí nad Labem mají nové pracovní uniformy. Budoucí zdravotníci a studenti školy, která nedávno oslavila 75. výročí od svého založení, v nich pravidelně docházejí do nemocnic Krajské zdravotní, a.s., kde pomáhají s péčí o pacienty.

„Krajskou zdravotní považujeme za nejvýznamnějšího spolupracovníka v kraji pro realizaci praktické výuky žáků a studentů. Společně se snažíme rozvíjet motivační prvky, které by vedly ke stabilizaci našich absolventů v jednotlivých nemocnicích této společnosti. A právě poskytnutí pracovních uniforem je jedním z nich. Děvčata jsou s nimi spokojená, jsou slušivé a dávají jim přednost před dříve používanými uniformami. Věřím, že se i v budoucnu bude naše spolupráce rozvíjet a najdeme i další cesty, jak absolventy v nemocnicích Krajské zdravotní udržet,“ uvedla PhDr. Miroslava Zoubková, ředitelka Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické v Ústí nad Labem.

„Spolupráce s ústeckou zdravotnickou školou funguje velmi dobře. Velmi nás těší, že se můžeme podílet na výuce budoucích zdravotníků, kterým se dlouhodobě snažíme zajistit co nejlepší podmínky, aby měli zájem zůstávat v Ústeckém kraji a pracovat v našich nemocnicích,“ potvrdila Mgr. Markéta Svobodová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Krajské zdravotní, a.s., a hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.

Personál i pacienti si žáky a žákyně této školy velmi pochvalují. A řada z nich již zaregistrovala i nové slušivé uniformy. „Určitě jsou kvalitnější, nejsou tak průsvitné a tolik se nemuchlají, takže je snadnější i jejich údržba. Navíc moc hezky vypadají, dobře sedí a děvčatům sluší,“ zhodnotila nové uniformy odborná učitelka Mgr. Eva Rohanová.

„Uniformy jsou krásné, nosí se dobře, určitě jsou pohodlnější než ty předchozí,“ doplnila žákyně třetího ročníku Michaela Kuchynková, která je jednou z přibližně stovky těch, jichž se praktická výuka aktuálně týká. V uniformách žáci a žákyně tráví 14 hodin týdně, v červenci je navíc čeká souvislá praxe, tedy sedm hodin denně každý pracovní den.

 

Zdroj: info@kzcr.eu