Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Naši studenti záchranáři opět v akci

Naši studenti záchranáři opět v akciDatum konání:
30.8.2019

Ještě nezačal školní rok a studenti oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář jsou opět v akci.

30. srpna 2019 proběhla na dálnici D8 bezpečnostní akce s názvem Den pro kamiony. Tu pravidelně pořádá BESIP ve spolupráci s Policií ČR a SRN, Zdravotnickou záchrannou službou Ústeckého kraje a oborem Diplomovaný zdravotnický záchranář.  Za naši školu se účastnila studentka a student 1. a 2. ročníku. Ve spolupráci s profesionálními záchranáři prováděli kontroly lékárniček zastavených kamionů a dalších vozidel. Také školili řidiče v poskytování první pomoci. Profesionálové rovněž využívali jazykové znalosti našich studentů v komunikaci s cizími státními příslušníky.

Další akcí, na které jsme se coby škola podíleli, byl 31. srpna 2019 Den otevřených dveří na základně záchranné služby Německého červeného kříže v Pirně. Při této příležitosti studenti reprezentovali projekt, který realizujeme společně se Zdravotnickou záchranou službou Ústeckého kraje.

Komunikace probíhala hlavně v německém jazyce. K dispozici byla i tlumočnice. O naše stanoviště byl velký zájem hlavně z řad dětí, které velmi zaujaly naše speciální panenky.

Akce byla velmi náročná nejen nejen na cizojazyčnou komunikaci, ale také po stránce fyzické, neboť v tomto období panovalo velmi teplé a slunečné počasí.

Naši studenti opět dokázali svoji vysokou odbornou připravenost.

 

Mgr. Eva Rohanová

 

1.jpg

2.jpg

4.jpg3.jpg