Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Cvičení složek Integrovaného záchranného systému v Petrovicích

Cvičení složek Integrovaného záchranného systému v PetrovicíchDatum konání:
16.5.2022
Datum ukončení:
17.5.2022

 

Součinnostní cvičení složek Integrovaného záchranného systému probíhalo ve dnech 16. 5. – 17. 5. 2022 na hasičské stanici v Petrovicích, kde jsme měli samostatné zázemí. Tematicky bylo zaměřeno na řešení situace spojené s hromadným postižením zdraví. Konkrétně se jednalo o výbuch a  následný požár se zakouřením uzavřených prostor, kde pobývalo větší množství osob.

Cvičení se účastnily žákyně třídy PS 3B, které se na akci dobrovolně přihlásily. 

Žákyním byla namaskována různá zranění spojená s popáleninovým traumatem. Následně byly umístěny do prostor, kde bylo hasiči nasimulováno zakouřené prostředí. Celá akce začínala vyproštěním a zajištěním poraněných osob hasiči, transportem poraněných na stanoviště záchranné služby. Na stanovišti záchranné služby bylo provedeno ošetření a následoval transport zraněných do zdravotnického zařízení.  Tato akce probíhala v jednom dni celkem čtyřikrát. Figuranti zůstávali stejní, měnily se posádky IZS.

Akce byla pro žákyně velmi náročná, protože hrály svou roli poraněného celkem čtyřikrát každý den.  Akce pro ně byla také přínosem, protože získaly nové poznatky z traumatologie a nahlédly „ pod pokličku“ záchranářům. Svou roli sehrálo i počasí. První den svítilo sluníčko a studentky byly ošetřovány na volném prostoru, takže některé byly lehce spálené od sluníčka. Druhý den naopak pršelo a bylo kolem 10 stupňů Celsia, takže byly vystaveny mokru a chladu.

Všechny přítomné žákyně se chovaly velice zodpovědně a přes náročnost celého cvičení vše zvládly na výbornou. Organizátoři je na závěr cvičení pochválili a poděkovali jim za vzornou spolupráci.

 

Mgr. Eva Rohanová, Mgr. Eva Provazníková

1.jpg

2.jpg

3.jpg