Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Praktické sestry na dopravní soutěži mladých cyklistů

Praktické sestry na dopravní soutěži mladých cyklistůDatum konání:
20.5.2022

 

Po dvouleté covidové odmlce se opět konalo 20. května 2022 ve Staré Olešce krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.  Soutěž organizuje BESIP ve spolupráci s Policií České Republiky. Účastnily se jí žákyně 3. ročníku oboru Praktická sestra Alexandra Sarminová, Kristýna Kroupová, Michaela Hanykýřová a Natálie Šipulová.

Naším úkolem na soutěži bylo zajistit dvě stanoviště poskytování první pomoci při úrazech, se kterými se mohou cyklisté potkat v běžném silničním provozu.  Naše žákyně byly vždy ve dvojici. Jedna figurovala, měla namaskovaná zranění a simulovala situaci spojenou se zraněním. Druhá žákyně kontrolovala správnost postupu při zajištění vlastní bezpečnosti, poskytování první pomoci a volání na záchrannou službu.

Soutěž probíhala ve velmi příjemné atmosféře. Děti byly šikovné a snažily se plnit zadaný úkol co nejlépe. Naše žákyně se chovaly zodpovědně a dobře reprezentovaly naši školu.  Pořadatelé nám zajistili skvělé zázemí. Bylo o nás velmi dobře postaráno. Žákyně obdržely drobné dárky BESIP jako odměnu za hladký průběh akce.

1.jpg

2.jpg

3.jpg