Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Maséři na exkurzi v Karlových Varech

Maséři na exkurzi v Karlových VarechDatum konání:
25.5.2022

 

25. května 2022 jsme podnikli s maséry z druhého a třetího ročníku exkurzi do lázeňského města Karlovy Vary. Její součástí bylo ochutnávání léčivých pramenů, seznámení se s historií Karlových Varů a lázeňských komplexů. Žáci měli připraveni prezentace.

Po příjezdu do Varů nás překvapil déšť, který nebyl vůbec v předpovědi, ale naštěstí jsme byli všichni připraveni a vybaveni deštníky a kapucami. Než proběhla prohlídka všech kolonád a ochutnání všech pramenů, tak se naštěstí vyčasilo. Prameny zanechaly v našich žácích nesmazatelnou stopu. Po ochutnání 5tého pramene už měli pocit, že soli bylo pro tento týden víc než dost, ale statečně ochutnávali ještě další a další, aby mohli porovnávat, který pramen je “lepší”. Zjistili jsme, kolik grimas a kroutících obličejů je možno během ochutnávání vytvořit. Samozřejmě jsme nemohli vynechat největší ikonu lázní a to Vřídlo. Tentokrát jsme měli štěstí, neboť bylo přístupné.

Žáci se kochali jednotlivými kolonádami, koupili si lázeňské oplatky a závěrem jsme se lanovkou nechali vyvézt na vyhlídku rozhledny Diana. Někteří navštívili motýlí dům. Po nákupu dalších lázeňských oplatek nastala cesta zpět.

Exkurzi si všichni moc užili, někteří studenti usnuli už ve vlaku.

1.jpg

3.jpg

2.jpg