Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Exkurze zubních techniků do Schütz Zahntechnik

Exkurze zubních techniků do Schütz ZahntechnikDatum konání:
10.10.2022

 

10. října 2022 se nám opět naskytla možnost využít pohostinnosti našich dobrých známých z firmy Schütz Zahntechnik v Oberfrauendorfu. Domluvená exkurze pro studenty oboru DZT2 a DZT3 měla úzkou vazbu na učivo v odborných předmětech, ale hlavně na praktické zhotovování rozličných typů stomatologických náhrad a pomůcek. Studenti v reálu sledovali každodenní chod zubní laboratoře. Dívali se „pod ruce“ specializovaných odborníků, kteří pracovali s klasickými technologiemi, nebo využívali ty nejmodernější technologie v obrovském nově vybudovaném frézovacím centru. Proběhla živá diskuze s našimi hostiteli o rozdílných systémech vzdělávání a možnostech uplatnění našich absolventů v laboratořích společnosti Dental Guilds.

V závěru jsme měli možnost seznámení s intraorálními skenery. Studenti si vyzkoušeli jejich praktické využití z pozice lékaře i pacienta. Naše setkání proběhlo v milé atmosféře. Domluvili jsme se na další lednové akci v naší škole při dalším ročníku soutěže Ústecký denT.

Poděkování patří panu Tillmannu Schützovi za úvodní slovo a prezentaci, kterou nás mile překvapil, když zmínil úspěšnou spolupráci s naší školou. Děkujeme Zuzce Tipmannové za zajištění odborného výkladu v rámci celé prohlídky areálu firmy Schütz Zahntechnik a v neposlední řadě patří dík i paní Ireně Popelové, která se o nás postarala organizačně.

 

Fotografie