Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Orientační pochod potmě se třídou PS3.B

Orientační pochod potmě se třídou PS3.BDatum konání:
12.10.2022

 

12. října 2022 v rámci předmětu ECO (Edukační činnosti v Ošetřovatelství) jsem absolvovala se svou třídou PS3.B Orientační pochod potmě, který pořádal Tyfloservis v rámci nadační sbírky Bílá pastelka. Celá akce byla zakomponovaná do muzejní výstavy Flaška v Muzeu města Ústí nad Labem. Žáci na jednotlivých stanovištích plnili úkoly související se zrakovým handicapem. Se škraboškami na očích například určovali podle čichu, jaká tekutina se v lahvích nachází, řadili láhve podle velikosti a uzavírali je různými patenty. Dále poznávali jejich tvar, včetně nápisu na nich. Nakonec je rovnali do přepravek.

Na výstavě si také vyzkoušeli chůzi s bílou holí, ke které dostali instruktáž od lektora. Žáci zpočátku působili rozpačitě, báli se zapojit a chtěli jen přihlížet. Tato bariéra však rychle opadla. Pozitivně hodnocena byla i možnost komunikovat se zrakově znevýhodněnými, kteří spolu s asistenty stáli na jednotlivých pozicích. Prožitek jim pomohl identifikovat, co je pro zrakově postižené obtížné a s čím se v praktickém životě musí vypořádat.

Chtěla bych poděkovat Mgr. Aleně Vekrbauerové za to, že vykomunikovala s organizátory možnost zúčastnit se celé akce i po oficiálním ukončení. Dále pak zástupkyni Mgr. Evě Provazníkové, která i přes to, že jsme celou exkurzi zorganizovaly narychlo, vše posvětila a akci nám schválila.