Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Kurz sebeobrany pro záchranáře

Kurz sebeobrany pro záchranářeDatum konání:
7.1.2019
Datum ukončení:
31.1.2019

 

Dva lektoři SPJ Ústí nad Labem připravili pro studenty oboru DZZ jednodenní kurz sebeobrany. Ten proběhl celkem třikrát - 17. 1, 24. 1 a 31. 1. 2019,  v době od 8 do 12 hodin a to vždy pro cca desetičlennou skupinu.  Skládal se z několika částí. První obsahovala představení jednotky a rozsahu její činnosti prostřednictvím prezentace a videoukázek. Další byla zaměřena na výčet nebezpečných situací, se kterými se může záchranář setkat při poskytování přednemocniční péče a byla doplněna o informace, jak v takové situaci nejlépe reagovat. V této části byla zmíněna zákonná úprava institutu
„nutná obrana“ a „krajní nouze“. Studentům bylo vysvětleno, jakým způsobem a kterými prostředky  je možné se v nebezpečné situaci bránit. Dále proběhlo seznámení se s vybavením členů SPJ. Na závěr lektoři provedli praktický nácvik základních pravidel sebeobrany.

Kurz byl interaktivní. Studenti se  mohli kdykoliv ptát a diskutovat na různá témata. Jeho součástí byly i modelové situace, na kterých byla vysvětlena rizika a popsán správný postup chování a jednání.

Akci hodnotím jako velmi přínosnou pro studenty a jejich budoucí povolání. Při své výuce mohu i já čerpat z nově nabytých informací (např. výuka zdravotnického práva, modelové situace při výuce ošetřovatelských postupů).

Studentům se kurz velice líbil a rovněž ho hodnotili jako velmi přínosný a užitečný pro budoucí praxi na ZZS a Emergency.

Chtěla bych poděkovat oběma lektorům, kteří připravili zajímavý a poučný program.

 

                                                                          Mgr. Eva Rohanová
                                                                          Vedoucí studijní skupiny DZZ 1, DZZ 2