Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Ústecký Dent 2019

Ústecký Dent 2019Datum konání:
15.1.2019
Datum ukončení:
16.1.2019

 

15. - 16. ledna 2019 se v prostorách VOŠZ a SŠZ v Ústí nad Labem konal třetí ročník celorepublikové soutěže v kresbě a anatomické modelaci korunek z vosku Ústecký Dent.

Letos se ho zúčastnilo 12 středních a vyšších odborných škol pro zubní techniky s celkem
24 soutěžícími.

V první části čekal porotce úkol vybrat nejvydařenější kresbu horního premoláru.

Dále následovala hlavní část soutěže, a to modelace 3 horních frontálních zubů – 3 sólo korunek stojících vedle sebe. Úkol to byl nelehký, protože zuby nebyly v normálním postavení.

Studenti středních škol přijeli na soutěž v doprovodu vyučujících, kteří měli po dobu soutěže zajištěný program v podobě návštěvy zubní hygieny. Tu zajišťovaly studentky oboru DDH. Mgr. Břetislav Matyáš seznámil zúčastněné se současnou úrovní spolupráce školy se zahraničními partnery. Dále následovala prohlídka celé školy.

V pozdních odpoledních hodinách proběhlo vyhodnocení modelací i kresby a večer byli soutěžící
i porotci odměněni za celodenní úsilí společným bowlingem.

Druhý den ráno proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. V kresbě zvítězila naše žákyně Zdislava Kroupová z AZT4 B, druhé místo získala Lucie Geigerová ze státní VOŠZ a SŠL Plzeň a třetí místo obsadila Klára Doutnáčová z VOŠZ a SŠL Praha. V modelaci zvítězila Tereza Wágnerová z VOŠZ a SŠL České Budějovice, na druhém místě skončila Olga Ryglová z VOŠZ a SŠL Nymburk a třetí Lucie Strouhalová z VOŠZ a SŠL Karlovy Vary.

Vítězky byly odměněny věcnými dary od sponzorů, mezi které patřily společnosti StomaTeam, HenrySchein, Dentamed, Vita, Interdent, Rodentica, Kulzer, Krbec Dent, Dentoflex Vaše zubní centrum, GSK, Svět rovnátek a Ústecký kraj.

Moc děkujeme!

 

Věra Tautová (redakce časopisu StomaTeam)

 

 

 

 Ohlasy v médiích

StomaTeam

Dental Tribune

__

Fotografická reportáž Blanky Novákové

foto_750.jpg