Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Škola > Školní zpravodaj > Soutěž v první pomoci

Soutěž v první pomociDatum konání:
27.2.2019

 27. února 2019 proběhlo školní kolo soutěže první pomoci. V letošním 2. ročníku soupeřilo 6 nejlepších družstev z třídních kol a to hned ve dvou kategoriích. 

Hodnotící čtyřčlenná komise byla složena z řad členů Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje a studentů oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář. V letošním roce musela soutěžící družstva projít modelovými situacemi, které vycházely ze simulace úrazů, vznikajících nejčastěji v domácím prostředí nebo v terénu.

Při poskytování první pomoci týmy prokazovaly schopnost spolupráce, improvizace, komunikace a použití vhodných pomůcek, které se v lékárničce běžně nacházejí. Úkolem prvního stanoviště bylo provedení základní neodkladné resuscitace s využitím AED. Druhé stanoviště bylo zaměřené na úrazové stavy, tj. spinální poranění či ošetření tepenného krvácení.

Družstva byla ihned po ukončení soutěžního úkolu vyrozuměna o chybách a nedostatcích, kterých se během poskytování první pomoci dopustila. Letos, stejně jako loni, obdržela vítězná družstva krásné věcné  ceny. 

Těšíme se na další setkání.

 

Mgr. Andrea Miltnerová, Mgr. Jana Pidrmanová
odborné vyučující